Mažasis Princas

Saulės smiltys savanoriai ir aktoriai aplankė mažuosius pacientus

Pasaulinę tuberkuliozės dieną (kovo 24-ąją) labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ savanoriai ir fondo rėmėjai Kauno klinikinėje ligoninėje tradiciškai aplankė tuberkulioze sergančius mažuosius pacientus. Medicinos personalas ir fondo savanoriai su vaikais ruošėsi šv. Velykoms. Margučiai gaminti iš balionų ir laikraščių. Šis improvizacinis žaidimas padėjo vaikams atitrukti nuo kasdienybės, kai tenka mėnesių mėnesius praleisti ligoninėje atskirtiems nuo išorinio pasaulio.

Praėjusiais metais pasaulinės tuberkuliozės dienos proga prie Kauno klinikinės ligoninės ir Rotušės aikštėje „Saulės smilčių“ fondo pasitelkti moksleiviai „pasodino“ 12 099 ramunes, kurios simbolizuoja tuberkuliozę. Šiemet  Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje „Baltos ramunės dienos“ projekto vadovė Ieva Randytė pasidalino prisiminimais iš šio projekto. Atvykusi aplankyti mažamečių, Ieva pamatė tą pačią besigydančią mergaitę. „Buvo labai netikėta ją čia vėl sutikti, todėl klausiau, kodėl taip ilgai nuo tuberkuliozės gydosi vaikai“, – stebėjosi I. Randytė.

Tačiau iš tiesų situacija buvo tokia, jog pacientė jau buvo tarsi pasveikusi, grįžo namo, bet… atkrito: ji nesivadovavo gydytojų rekomendacijomis, todėl teko dar kartą gultis į ligoninės stacionarą.

Šis atvejis tik pabrėžia seną tiesą, jog būtina nuolat tikrintis pas gydytojus nuo šios klastingos ligos.

Tuberkuliozės dienos proga vaikus aplankė ir profesionalūs aktoriai, kurie užsidėję raudonas nosis vaidino klounus. Į bendrą vaidinimą buvo įtraukti ir meddicinos personalo darbuotojai ir vaikučių tvėliai. Vaikai pavaišinti įvairiais gardumynais, jiems įtekta dovanų.