Gelgaudiškyje – tuberkuliozės židinys? Очаг туберкулеза в р-оне Шакяй (г. Гялгаудишкес)

Kovo 24 dieną visame pasaulyje minima Pasaulinė tuberkuliozės diena. Neramina tai, kad pastaruoju metu sergančiųjų skaičius auga, neaplenkdamas ir mūsų rajono. Skaudžiausia, kad ši liga progresuoja vaikų tarpe. Per pastaruosius du metus Kauno antrojoje klinikinėje ligoninėje dėl šios ligos atsidūrė jau trečia mergaitė iš tos pačios Gelgaudiškio vidurinės mokyklos, o prieš savaitę tuberkuliozė nustatyta ir ikimokyklinio amžiaus berniukui. Jis taip pat iš Gelgaudiškio seniūnijos.

Klastinga užkrečiamoji liga pradėjo siautėti mokyklose ir net ikimokyklinėse ugdymo įstaigose. Šakių rajono savivaldybėje per pastaruosius porą metų tuberkuliozė nustatyta jau trečiai paauglei, lankančiai tą pačią Gelgaudiškio vidurinę mokyklą. Be to, praėjusią savaitę ši infekcinė liga buvo diagnozuota ir Gelgaudiškio seniūnijoje gyvenančiam ikimokyklinio amžiaus berniukui. Pasak Kauno antrosios klinikinės ligoninės vaikų pulmonologijos skyriaus vedėjos Dalios Steponavičienės, visos mūsų rajone gyvenančios pacientės į medikus kreipėsi gana pavėluotai ir joms diagnozuota būtent atvira ligos forma, kai gali užkrėsti savo aplinkoje esančius žmones. „Toks vaizdas, kad nei visuomenė, nei šeimos gydytojai nesusirūpino dėl šioje mokykloje esančios problemos. Tai mane labai neramina.“, – tikino vaikų pulmonologė. Specialistė mano, kad vaikai šia liga serga todėl, kad suaugusieji nesigydo ir sergantieji atvira ligos forma vaikšto tarp mūsų ir nešioja bakterijas. „Manau, kad tuos, kurie nesigydo reikėtų su policijos pagalba uždaryti ir tik išgydžius paleisti. Juk tai toks pat nusikaltimas, kaip sužeisti žmogų“, – teigė D. Steponavičienė.

Туберкулез прогрессирует среди детей. В школе г. Гялгаудишкес за последние пару лет установленно три новых случая туберкулеза.