Kaune – meno terapija vaikams

meno terapija

Menas gydo ir ugdo. Kaune šokio, dailės ir teatrinių žaidimų terapija padėtis vaikams greičiau sveikti.

Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ šį rudenį pradeda projektą, kuriuo bus teikiama kompleksinė pagalba socialines rizikos vaikams ir vaikams, sergantiems tuberkulioze, besigydantiems Kauno Infekcinės ligoninės Pulmonologijos skyriuje. Projektą kartu vykdo Kauno miesto savivaldybė ir LPF „Saulės smiltys“.

Šiuo projektu siekiama mažinti vaikų socialinę atskirtį ir didinti integraciją į visuomenę, mokyti bendrauti su bendraamžiais, lavinti meninius sugebėjimus.

Anot fondo vadovės Marijos Dubickienės, svarbiausia, kad planuojamų veiklų metu vaikai lavėtų, galėtų kūrybiškai reikšti mintis.

Mažieji ligoniukai projekto metu iš mokytojų mokysis kelių dviejų: vaidinti ir lipdyti iš molio. Vaidinant gal reikės piešti, šokti.

Dailės terapijos užsiėmimu metu vaikai mokysis emocijas išreikšti teptuku, kempinėlių ir pirštų pagalbą ant popieriaus.

Šokių terapijos metu padėti vaikams suprasti, kad šokis lavina judesius, stiprina sveikatą, šalina psichologines bendravimo kliūtis. Meninių-kūrybinių užsiėmimų metu gaminti iš popieriaus, molio, plastilino žaisliukus, papuošalus, piešinius.

Išreikšti savo emocijas ir mintis per kuriamus darbelius. Meniniai užsiėmimai vyks kartą per savaitę rugsėjo-gruodžio mėnesiais, bendravimo ir įgūdžių bei vertinių lavinimo užsiėmimai irgi vyks kartą per savaitę, spalio-gruodžio mėnesiais.

Šiais metais, iki Kalėdų, daugiausia dėmesio bus skiriama teatro ir molio bei dailės terapijoms.

Dailės terapiją ves Sigita Kučikaitė, keramikos ir teatro – Rugilė Kazlauskaitė. Psichologė  Rugilė ne naujokė dirbdama su vaikais: ji vedusi psichologinius teatro, keramikos, komandos formavimo, kūrybiškumo ugdymo užsiėmimus įvairias problemas patiriantiems vaikams, organizavusi stovyklas vaikams ir paaugliams.

Teatro užsiėmimai stiprina vaikų bendradarbiavimo įgūdžius. Jie padeda suprasti, kad būdamas toks, koks esi, tu esi svarbi bendros kūrybos ir žaidimo dalis. Ugdo kūrybiškumą ir spontaniškumą, kurie būtini sėkmingai adaptacijai bet kokioje aplinkoje. Šie užsiėmimai padeda viekams susidraugauti ir pasijusti kaip komandai. Bendrystė tarp vaikų ligoninėje yra labai svarbi.

Tikimės, kad iš terapinių užsiėmimų vaikai išeis linksmesni, turėdami daugiau pasitikėjimo savimi ir optimizmo – juk to labiausiai reikia, kad vaikai galėtų greitai sveikti ir sėkmingai integruotis grįžę į savo namų aplinką.