Kultūros menų ir saviugdos terapija

  1. 1Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).
  2. 2Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).
  3. 3Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).
  4. 4Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).
  5. 5Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).
  6. 6Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).
  7. 7Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).

Projektas vyko Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje.

Meninių kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė iš molio, darė mozaikas, gamino darbelius iš įvairių medžiagų (makaronų, kruopų, vielos, modelino).

Užsiėmimų metu dirbdavo dvi menininkės, kurios labai greitai pelnė ligoniukų pasitikėjimą. Užsiėmimų tikslas pasiektas – vaikai mielai reiškė savo kūrybines mintis per kuriamus darbelius, nuoširdžiai gelbėjo vieni kitiems.

Svarbu, kad vyko betarpiškas ir šiltas bendravimas tarp specialistų, vaikų, auklėtojų. Vaikai pajautė, kad mintis ir emocijas galima reikšti darbeliuose. Vaikai savo darbelius aptardavo, kartu pasidžiaugdavo.

Dailės terapijos metu vaikai tapė ant didelio formato popieriaus voleliais, plačiais teptukais, pirštais, kreidelėmis. Darė koliažus bei mokinosi mandalos technikos. Pagrindinis šio užsiėmimo tikslas – atsipalaidavimas, komunikacijos tarp vaikų skatinimas, jausmų raiška bei aptarimas.

Vaikai mokėsi ir jogos pratimų. Veikla vyko kartu su jogos trenere, kuri mokė ligoniukus įsiklausyti į save, savo kūną, nes jogos pratimų esmė – išgirsti ir pajausti save.

Pagrindinis išsikeltas trenerės tikslas – padėti vaikams suprasti, kad joga gydo, kad fiziškai stiprus kūnas padeda šalinti ne tik fizines, bet ir psichologines kliūtis. Taip pat svarbu buvo išmokti gerbti ir šalia sportuojantį vaiką, gerbti jo erdvę.

Užsiėmimų metu vaikai išmoko pakantumo, nes ne visi vienodai greitai įsisavina pratimą, taisyklingai jį atlieka. Trenerės manymu, labai svarbu, kad per treniruotę vaikai išmoko emocijų valdymo ir įgijo jogos pradmenis.