Padėkime šešerių Matui ištrūkti iš autizmo gniaužtųПомощь фонда маленькому Матасу с врожденным заболеванием аутизма.

Kai vos trejų metų Matui netikėtai buvo diagnozuotas negailestingas autizmo sindromas, vilniečių Vilmos ir Arvydo Nemčinavičių gyvenimas apsivertė aukštyn kojom. Berniukas tiesiog tėvų akyse vis labiau atsiriboja nuo aplinkos, nenori bendrauti, tampa neramus, agresyvus sau ir kitiems, bijo tiesioginio akių kontakto. Specialistų teigimu, kaip ir kiti autizmo sindromą turintys vaikai, Matas tarsi atsidūrė akvariume – jis mato, jaučia ir supranta viską aplinkui, bet negali bendrauti, nemoka išreikšti savo emocijų ir poreikių. Deja, šeimos finansinė padėtis riboja galimybes rinktis efektyviausius gydymo būdus.
Mato šeima viltis sieja su asociacija „Kitoks vaikas“, kuri nuo 2006-ųjų vienija šeimas, auginančias vaikus su raidos sutrikimais, ir teikia jiems intensyvią terapiją. Asociacija Matui gali pasiūlyti taikomosios elgesio analizės terapiją ABA (angl. Applied Behavior Analysis). Ji sėkmingai taikoma autistiškiems vaikams ugdyti Vakarų Europoje, JAV ir kitose šalyse.

Specialistai pabrėžia, kad terapija Matą dar gali išgelbėti iš autizmo gniaužtų, kad jis netaptų našta savo tėvams, valstybei ir visuomenei. Kadangi mažojo Mato atvejis ypač sudėtingas, o gydymas uždelstas, berniukui kuo skubiau reikia itin intensyvios terapijos kurso, kainuojančio iki 5 tūkst. Litų per mėnesį. Fondas kartu su www.aukok.lt pradėjo rinkti pinigus pusės metų terapijos kurso išlaidoms, Mato gydymui, padengti.

Благотворительный фонд „Саулес Смильтис” и портал www.aukok.lt начали собирать деньги на лечение маленькому Матасу с врожденным заболеванием аутизма.