Kviečiame jus prisidėti prie prasmingos iniciatyvos

KVIEČIAME JUS PRISIDĖTI PRIE PRASMINGOS INICIATYVOS

 

Labai tikimės, kad VšĮ „Kauno klinikinės ligoninės“ patalpose, esančiose Šilainiuose, dar šįmet bus atidaryta Gintarinė palata, skirta vaikams, sergantiems tuberkulioze, ir dėl to net pusmetį negalintiems bendrauti su draugais ir artimaisiais. Iniciatyvos autoriai – labdaros ir paramos fondo „Saulės smiltys“ nariai.

Mažiesiems ligoniukams tai – išskirtinai svarbi pagalba.

„Mano vaikai nėra sirgę tuberkulioze. Bet tuomet, kai pirmą kartą pamačiau kokiomis sąlygomis pusę metų gyvena mažieji ligoniukai, to negaliu pamiršti iki šiol“, – pagrindinės fondo misijos tikslo kilmę įvardino jo steigėja Marija Dubickienė.

Parama projektui reikalinga įvairi. Tiek lėšomis, tiek statybinėmis medžiagomis, tiek darbu, tiek gintarais. Būsime dėkingi už bet kokį Jūsų norą prisidėti ir paruošėme išsamią informaciją apie iniciatyvą bei patį fondą.

 

BENDRA INFORMACIJA

Labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ įsteigtas 2007 m. balandžio mėn. 19 d. ir nuo tol aktyviai remia vaikus, sergančius pavojinga infekcine liga – tuberkulioze.

Vienas iš aktualiausių šiandienai mūsų tikslų – remti Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio bei Klaipėdos ligoninių Vaikų tuberkuliozės (pulmonologijos) skyrius, filialus. Taip pat informuoti visuomenę apie šią ligą, jos priežastis bei pasekmes, mažinti sergančiųjų skaičių, efektyvinti sergančiųjų gydymą, teikti pagalbą Pulmonologijos skyriams.

Fondo iniciatorė ir steigėja – Marija Dubickienė.

Fondo projektų vadovė – Lina Treigutytė   (+370 60141121; linatreigutyte@gmail.com)

 

MŪSŲ SIEKIAI

MISIJA – tęsti kompleksinę pagalbą socialinės rizikos vaikams sergantiems tuberkulioze, siekiant sumažinti socialinę atskirtį ir didinti integraciją į visuomenę.

TIKSLAI – labdaros ir paramos bei kitokios pagalbos teikimas Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo ir Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos fondų įstatymo nustatyta tvarka fiziniams ir juridiniams asmenims mokslo, kultūros, švietimo, meno, religijos, sporto, sveikatos apsaugos, socialinės globos ir rūpybos, aplinkos apsaugos ir kitose visuomenei naudingomis ir nesavanaudiškomis pripažįstamose srityse.

        UŽDAVINIAI

  • Organizuoti ir vykdyti kryptingą visuomenės informavimą, kuris skatintų, prisiminti ir atnaujinti savo įsipareigojimus stabdyti TB plitimą;
  • Sudaryti sąlygas savanoriškai veiklai TB prevencijos srityje ir vykdyti jos plėtrą;
  • Organizuoti ir vykdyti kryptingą, TB prevencijos veiklą
  • Teikti paramą ligoniams (ypač vaikams), sergantiems tuberkulioze;
  • Ugdyti ir palaikyti socialinius įgūdžius socialinės rizikos asmenims;
  • Aktyviai dalyvauti kuriant, formuojant ir įgyvendinant TB politiką Lietuvoje.

 

PROJEKTO PRISTATYMAS

Pagal dabartinius planus gintarine turėtų virsti viena iš dvidešimties ligoninės palatų. Šiuo metu joje dėl prastų sąlygų ligoniai nėra įkurdinami.

„Suremontuotoje palatoje vaikai turėtų pasijusti lyg veiksmo kupinoje pasakoje“, – pasidalino projekto „Gintarinė palata” vadovė Ieva Randytė.

24 kvadratinių metrų erdvėje norima ne tik sutvarkyti nuo 1988 – ųjų nekeistas komunikacijas, bet ir pagal dailininkės Jurgitos Rancevienės specialiai gintaro palatai sukurtą pasaką dekoruoti sienas, grindis, lubas.

„Šiuo metu dar tik kuriame patalpos viziją. Ji gali keistis ir būti tobulinama“, – sakė I. Randytė.

Ji tiksliai žino, kad kai kurios detalės palatoje bus – du gintaro medeliai, gintarinis kilimėlis, gintarinu puošta kolona ir įvairūs pasakos fragmentai, kaip kubai.

Viena iš projekto palaikytojų, UAB „Gintarinis suvenyras“ vadovė Regina Randienė pasakojo, kad šiuo metu tiek ji, tiek kiti geradariai iniciatyvai yra paaukoję 5 kilogramus gintaro.

Tačiau norint įgyvendinti visus sumanymus, lietuviško aukso prireiks keturis kartus daugiau. R. Randienė sakė, jog šiuo metu „Saulės smiltys“ laukia tiek finansinės, tiek labdarių paramos gintarais.

Žvaigždės, takas, jūra, stalelis… Viskam reikia gintaro. O jo tikrai perdaug nebus“, – patikino R. Randienė.

„Saulės smiltys“ nuo 2008 – ųjų VšĮ „Kauno klinikinėje igoninėje“ suremontavo dvylika mažiesiems ligoniams skirtų palatų. Tačiau gintarinė bus pirmoji. Iniciatyvi kaunietė, organizacijos vadovė Marija Dubickienė neabejoja, kad tokiu stiliumi suremontuoti būtų galima ir kelias erdves, tačiau tam reikėtų pakankamai lėšų. Vienos palatos kapitalinis remontas kainuoja 10 tūkst. eurų.

Taip pat papildomos lėšos reikalingos gintaro gavybai ir jį suvaldyti mokančių meistrų darbui.

„Didžiausia lėšų dalis neabejotinai skiriama santechnikai. Norimų suremontuoti patalpų būklė yra tokia prasta, kad jos jau ilgą laiką yra nenaudojamos“, – sakė M. Dubickienė.

Per septynerius metus ji įsitikino – surinkti lėšas gražiai idėjai nėra lengva.

Jos teigimu, kol kas organizacijai nemažai padeda savanoriai. Be jų ir asmeninės iniciatyvos sumanymų apskritai būtų neįmanoma įgyvendinti.

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus vedėja Dalia Steponavičienė LŽ teigė, jog teigiamas gintaro poveikis sveikatai žinomas nuo labai senų laikų. Dar garsusis medicinos kūrėjas Hipokratas (460-377 m. pr. Kr.) savo veikaluose aprašė gydomąsias gintaro ypatybes ir jo vartojimo būdus. Senovės Romoje gintaras vartotas kaip vaistas ir apsisaugojimo priemonė nuo įvairių ligų. Žymus to meto gydytojas Kalistratas rašė, kad gintaras saugąs žmogų nuo beprotystės, sutrintas su medumi gydąs gerklės, ausų ir akių ligas, geriamas su vandeniu skrandžio ligas.

„Lietuviškasis auksas stiprina imunitetą, sukuria palankesnę psichologinę atmosferą, o jo vanduo taikomas inhaliacijose. Tiek besilaukiančios moterys, tiek maži vaikučiai nešiodavo gintarinius karolius ir apyrankes“, – pasakojo D. Steponavičienė.

Gintaro karoliai, liesdamiesi prie odos, kaupia elektrostatinį krūvį, o oksiduotame paviršiuje kaip tik yra daugiausiai gintaro rūgšties. Būdama biostimuliatoriumi, laki gintaro rūgštis teigiamai veikia kvėpavimo organus; stimuliuoja nervų sistemą, skatina atstatomuosius procesus, gerai veikia širdį ir inkstus.

 

ORGANIZACIJOS PASIEKIMAI

2007 metais už aukciono metu surinktas lėšas buvo nupirktas ir padovanotas Kauno II Klinikinei ligoninei spirografas – prietaisas, skirtas vaikų kvėpavimo funkcijai įvertinti.

Per 2008 metų kalėdinį aukcioną buvo surinktos lėšos už kurias Kauno II Klinikinei ligoninei nupirktas kitas svarbus prietaisas – bronchoskopas. Tai prietaisas kvėpavimo takams tirti.

2009 metų rudenį pradėtas Kauno II – osios Klinikinės ligoninės Pulmonologijos skyriaus palatų rekonstrukcijos projektas, kuris 2010 metų pradžioje buvo baigtas. Projekto pagrindinis tikslas – sukurti jaukesnę atmosferą mažiesiems ligoniukams, kurie ligoninėje praleidžia nuo mėnesio iki puses metų ar net ilgiau. Šio etapo metu sutvarkytos šešios palatos, kuriose ne tik perdažytos sienos, bet ir pakeista santechnika, baldai, nupirkta nauja buitinė technika.

2010 metų vasarą labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ vykdė unikalų projektą Lietuvoje „ Ligoninė ligoniukų akimis“. Šio projekto tikslas – kurti prasmingesnį, įdomesnį vaikų laisvalaikį, skatinant jų kūrybingumą, darbą drauge bei tobulinant vaizduotę. Taip pat stengėmės padrąsinti, nuraminti vaikučius, kurių laukia ilgas ir sunkus gydymas, bei šviesti visuomenę apie tuberkuliozę, jos gydymą. Projekto rezultatas – išleista edukacinė knyga vaikams, kurioje vaikiška forma aprašoma tuberkuliozė, jos gydymas, prevencija. Knygoje daug įvairių užduočių: kryžiažodis, spalvinimas, skirtumų paieška, stalo žaidimas ir kt.

Tais pačiais metais buvo sukurtas dokumentinis filmas apie vaikus, sergančius tuberkulioze, jų gyvenimą ligoninėje, jausmus, mintis. Taip pat labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ nudžiugino Kauno vaikų globos namų „Ąžuolynas“ auklėtinius suorganizuodamas jiems įspūdžių kupiną popietę besivažinėjant keturračiais motociklais profesionalia motokroso trasa.

2010 m. lapkričio mėn. labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ dalyvavo projekte „ Auksinė širdis“. Šio projekto tikslas – padėti sunkiai besiverčiančiai šeimai įgyvendinti Kalėdinę svajonę. Septinių asmenų šeima gyveno 35 kv. metrų vieno kambario bute, kol jų neištiko bėda – vamzdynų avarija. Po nelaimės butas nebuvo tinkamas gyventi, remontui lėšų stigo. „Saulės smilčių“ iniciatyvos ir rėmėjų dėka šeima Kalėdas sutiko suremontuotose ir jaukiuose namuose. Buvo atliktas kapitalinis buto remontas, nupirkti nauji baldai ir buitinė technika.

2010 m. Gruodžio mėn. LNK televizijoje vykusiame apdovanojimų „Auksinė širdis“ vakare, „Auksinės širdies organizacijos“ apdovanojimas buvo skirtas paramos ir labdaros fondui „Saulės smiltys“.

Fondo vadovės Marijos Dubickienės labdaringą veiklą pastebėjo Kauno miesto savivaldybės meras ir įteikė „Gerumo kristalą“ už reikšmingus neatlygintinus darbus.

2010m. Vasaros metu Druskininkuose organizuota reabilitacijos stovykla asocialių šeimų vaikams.

2011 m. įgyvendintas projektas „Baltosios Ramunės diena“. Jis paminėtas buvo Vilniuje ir Briuselyje. Ši diena skirta plačiau informuoti visuomenę apie pavojingą ligą, nuo kurios pasaulyje kasmet miršta 2 milijonai žmonių.

2011-2015 m. vyko projektas „ Kultūros menų ir sveikatinimo terapija“.

Projekto tikslas – suteikti vaikams galimybę susipažinti ir pabendrauti su bendraamžiais, išreikšti savo gebėjimus meninėje ir sportinėje veikloje, tuo stiprinant jų pasitikėjimą savimi, savo jėgomis bei gebėjimais, tuo pat metu suteikiat intensyvų reabilitacijos kursą.

2011m. organizuota Meno terapijos stovykla vaikams iš kaimo vietovių, kartu atliekant po gydymo reikalingą reabilitaciją Druskininkų gydyklose.

2011–2015m. Renginys „Rugsėjo – 1 oji“.
Projekto tikslas – pristatyti savo organizaciją į renginį susirinkusiam jaunimui, veiklos viešinimas. Bendradarbiaujant kartu su aukojimo portalu www.aukok.lt mūsų fondas „Saulės smiltys“ padeda surinkti reikiamą sumą Matukui, berniukui, sergančiam autizmu, gydymui. Liga berniukui buvo diagnozuota visiškai netikėtai

2011 m. pabaigoje pradėtas – 2012 m. pradžioje Kauno klinokinėje ligoninėje Vaikų pulmunologijos skyriuje įgyvendintas dar vienas projektas – įrengta kompiuterių klasė – bibliotekėlė.

2012 m. pavasarį buvo pradėtos renovuoti Kauno Klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus palatos. Šiam tikslui United Lithuanian Promotions Ltd“ –jaunų ir veiklių Didžiojoje Britanijoje bei Lietuvoje gyvenančių bendraminčių paramos organizacija, siekianti paremti Lietuvoje esančius vaikus, kuriems reikia pagalbos, surengė labdaringą renginį „Hand in Hand“ Londone bei Kaune. Renginio metu surinkti pinigai skirti Kauno Klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus palatų renovacijai.

Šio projekto metu kapitališkai atnaujintos Kauno Klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriaus 5 aukšto 19, 20 palatos.

Palatose pakeisti sanitariniai mazgai, instaliacija, langai. Perdažytos sienos bei lubos, pakeista grindų danga.

2012 m. rugsėjo 4 d., Kauno miesto savivaldybėje vyko renginys skirtas pirmojo „STOP TB” informacinio centro atidarymui. Jo metu ne tik buvo aptartos tuberkuliozės tendencijos Lietuvoje, naujo informacinio centro galimybės, bet ir ieškoma globalių šios ligos sprendimo būdų.

Renginyje taip pat dalyvavo JAV ambasadorė Anne E. Derse, kuri visos savo kadencijos Lietuvoje metu skyrė ypatingą dėmesį tuberkuliozės problemai šalyje.

2013 m. Kovo 22 d. Įvyko „Grammy” nominantų „Fine Art” kocertas paminėti baltos ramunės – tuberkulioze sergančiųjų, dienos. Visos už koncertą surinktos lėšos bus skirtos muzikinėms palatoms vaikų pulmonologijos skyriuje įrengti bei muzikos zonoms kurti vaikų sanatorijose.

2014 m. Kovo 24d. Klaipėdoje įvyko pirmasis Baltos ramunės dienos paminėjimas. Renginyje dalyvavo mokyklos, vaikų darželiai, vaikų dienos užimtumo centrai, neįgaliųjų

centrai ir kitos švietimo ir ugdymo įstaigos, nupiešiant, išlankstytant iš popieriaus, nulipdant ar išdrožinėjant ramunės.

Vėliau ramunių žiedai – kaip linkėjimas pasveikti – fondo savanoriai paskleisdė po ligonines, kur gydomi tuberkulioze sergantys vaikai.

2014 m. kompiuterių gamintojai, kompanijai „Lenovo“ primėmė ledinio kibiro iššūkį. Kompiuterį „ALSO akademija“ renginio metu nusipirko bendrovė „Intercom“ ir sumokėti 3000 Lt buvo skirti PLF „Saulės smiltys“.

Nuo 2014 m. iki pat 2015 m. Buvo sėkmingai tęsiamos Meno terapijos Kauno Klinikinės ligoninės vaikų II skyriuje.

 

 FONDO ATEITIES PLANAI

  1. Pabaigti Kauno Infekcinės ligoninės pulmonologinio sk. palatų renovacijos projektą. Įkuriant terapijos/pasakos ir t.t. palata
  2. Įvairios švietėjiškos veiklos, nukreiptos tikslinei auditorijai:

Medicinos darbuotojams – spaudos-konferencijos, apvalūs stalai (susitikimai su užsienio   partneriais, mokslinės-praktinės konferencijos, seminarai, paskaitos, konkursai.

Gyventojams – teminės audio ir video laidos, informacijos talpinimas internetiniuose puslapiuose, žiniasklaida, lankstinukų platinimas, pokalbiai įmonėse, „Sveikatingumo mokyklos“, parodos, atvirų durų dienos norintiems pasitikrinti.

Moksleiviams, jų tėvams bei mokytojams – sveikatos pamokos, konkursai, varžybos, seminarai, paskaitos.

  1. Projektas tuberkuliozės prevencijai – „STOP TB“ – (socialinė reklama įvairiose žiniasklaidos priemonėse).
  2. Tarptautinei tuberkuliozės dienai – labdaros mugė vienoje iš miesto aikščių.
  3. Bendradarbiaujant su Vilniaus Valstybinio jaunimo teatro komanda, „Saulės smilčių“ spektaklio pastatymas ir premjera.
  4. Kauno II klinikinės ligoninės palatų renovacijos projekto pratęsimas.
  5. Vaikų žaidimo aikštelių įrengimas.

 

 

BENDRADARBIAVIMO PASIŪLYMAS

Kovodamas su tuberkulioze ir kitomis kvėpavimo takų ligomis, labdaros ir paramos fondas „Saulės smiltys“ planuoja įkūrti iš gintarinės pasakos nužengusią „Gintarinę palatą”.

Projektas „Gintarinė palata” skirtas palatų renovacijai Kauno Klinikinės ligoninės Vaikų ligų II skyriuje. Šiuo metu palatos neatitinka sveikatos normų ir jų renovavimui trūksta lėšų (sąmatas rasite prisegtas kartu su šiuo pasiūlimu). Suremontavus palatą ją norime paversti tarsi nužengusią iš menininkės J. Rancevienės gintaro pasakos.

Palata kuriama su idėja, jog gintaras gydo – jis bus naudojamas ne tik puošybai, tačiau ir gydimui – gintaru bus klijuojamos lubos, palatoje vaikai turės galimybę liesti gintaro gabalėlius, palatoje bus gintaro kilimėlis ant kurio mažieji galės aktyvinti pėdose esančius energetinius taškus, taip pat bus tiekamos gintaro arbatos, bei kaitinto gintaro kompresai ir kiti gydimo metodai, ne tik „Gintarinėje palatoje” sveikstančiams mažyliams, bet ir visiems ligoniniukams.

Kadangi palata bus pagrįsta pasakos motyvais, siekiame, jog vaikai papuolę į palatą pasijustų lyg pakliuvę į stebuklų pasaulį, apsuptą įvairių stebuklingų elementų: gintaro puoštos, šviečiančios kolonos, gintaro takelio, gintaro mozaika dekoruotu stalu, įvairias stebuklingais kubais ir daugybe kitų stebuklų.

Kviečime tapti fondo draugais bei prisidėti prie vykdomų projektų. Žinoma, mūsų bendradarbiavimas sukurtų abipusę naudą, todėl mes siūlome:

INFORMACINĖ SKLAIDA

Informacija apie visus projektus bus viešinama masinių informavimo priemonių pagalba: spauda, inernetiniai portalai. Taip pat apie renginį ir su juo susijusias naujienas bus platinami pranešimai spaudai (Kaune bei kituose Lietuvos miestuose). Taip pat kultūriniame vakare rėmėjams, kuris vyks senamiesčio erdvėse.

KITOS REKLAMOS PRIEMONĖS

  • Prekinio ženklo logotipas įkūrtoje palatoje bei sklaidoje.
  • Prekinio ženklo logotipas išleistame filme bei knygelėje, kuri bus platinama: IKI prekybos tinklo   centruose, Vero Cafe kavinių tinkle, Lietuvos knygynuose, planuojami pardavimai vaistinėse, One nuotykių parke.

VAKARO, SKIRTO RĖMĖJAMS, METU

  • Prekinio ženklo eksponavimas renginio vietoje.
  • Reklaminiai stendai renginių prieigose.
  • Rėmėjo minėjimas renginio metu.

KITA

  • Kvietimai į renginius įmonės darbuotojams.

Jūs galite pasirinkti ką remti: Jums patikusi stebuklą: arba produkcija, pagal prisegtą statybinę samatą , o rėmimo sąlygas aptarti susitikimo metu.

KONTAKTAI