Vaikų šventėje – svajonų namai, picos ir tortas

"Saulės smilčių" savanorės su vaikų nuspalvintu kartoniniu nameliu.
„Saulės smilčių“ savanorės su vaikų nuspalvintu kartoniniu nameliu.

„Saulės smilčių“ savanoriai tiki, kad Kauno klinikinėje ligoninėje sergantiems mažiems vaikams ir paaugliams surengtoje Atvelykio šventėje iš kartono, dažų ir gintarų, picų ir torto savanorių sukurta džiugi nuotaika padės jiems greičiau sveikti. Džiaugsmą mažiesiems padėjo kurti ir žinomi Lietuvos žmonės.

„Į ligoninę atėjome 10 ryto jau būdami geros nuotaikos. Atsinešėme visus reikalingus daiktus, rėmėjų dovanas, namelius, kuriuos dosniai mažiesiams padovanojo kartoninis.lt. Pasiruošėme kiaušinių dažymui. Gydytojos mums buvo sakiusios, kad skyriuje yra vaikų, kurie per šias Velykas dar nebuvo dažę kiaušinių ir net nebuvo grįžę namo“, – pasakojo „Saulės smilčių“ projekto vadovė Ieva Randytė.

Prieš pirmąjį šventės žaidimą – kartotinių namų puošybą, – vaikai ir svečiai papasakojo, kaip įsivaizduoja, koks ir kur turėtų stovėti jų trokštamas būstas.

„Mano svajonių namas – metalinis garažas ir pripučiamas čiužinys!” – kalbėjo renginių ir televizijos laidų vedėjas Dainius Martinaitis, kurį į šventę vaikams pavkvietė „Saulės smiltys“.

„Mano svajonių namai – šviesūs“, – kalbėjo kita Atvelykio viešnia, švenčių planuotoja Kristina Kaikarienė.

Dar viena dalyvė, humoristė, aktorė Hana Šumilaitė, virtusi vaikus pralinksminusiu personažu, taip pat trokštų tiesiog jaukių, širdžiai mielų namų.

Vaikų svajonės kiek didesnės. Dauguma jų norėtų gyventi prie jūros ar ežero. Keli – ten, kur šilta, ar miško apsuptyje.

Kurdami savo svajonių namą tiek vaikai, tiek žinomi žmonės dekoravo jį šviesiais dažais ant sienų, stogo, durų palikdami savo rankų antspaudus. K. Kaikarienė, įsitaisiusi ant ligoninės grindų, kartoninį pastatą papuošė ir vilkų bei zuikių piešiniais.

„Saulės smilčių“ projektų vadovė nuoširdžiai dėkoja Godai ir Andriui Jokubaičiams iš kartoninis.lt už suteiktus ekologiškus kartoninius namelius. „Šie nameliai praskaidrino ligoniukams nuotaiką ir pagyvino Atvelykio šventę, o dabar puošia žaidimų kambarį“, – džiaugėsi Ieva.

Šventė nesibaigė namelių dekoravimu rankų anspaudais, gintarėliais ir karpiniais – vėliau visi margino kiaušinius.

„Ligoninės sąlygomis tai buvo gana sudėtinga, tačiau mes radome būdų – kiljavome blizgučių, gintarėlių, piešėme veidelius markeriais ir dažėme akvarele. Vėliau kiaušinius ridenome loveliu, o geriausius ridentojus apdovanojome šokoladiniais kiškučiais. Juos porą dienų prieš renginį padovanojo Kauno senamiesčio parduotuvė „Skanėstai“, – pasakojo I.Randytė.

Po visų užduočių išalkususius vaikus ir svečius picomis vaišino ,,Express pizza”, o desertui buvo patiektas “Bijola” tortas.

Bet tuo šventė dar nesibaigė. „Saulės smilčių“ savanoriai buvo paruošę staigmeną – raidžių paiešką, iš kurių vaikai turėjo sudėti žodžius. Įvykdę šią užduotį, vaikai gavo velykinius “Kinder” šokoladinius kiaušinius.

„Gaila, kad iš ligoninėje gulinčių 30 vaikų, į šventę pajėgūs ateiti buvo tik 10. Kuriems galėjome, nunešėme torto, picos, bet ne visi galėjo smaližiauti dėl ligos. Ir vis dėl to, šventė buvo puiki, vaikai mus pasitiko šypsenomis, džiaugėsi smagiai praleidę laiką“, – Atvelykio su tuberkulioze sergančiais vaikais įspūdžiais dalinos I.Randytė.

Kelios šventės akimirkos:

atvelykis ligoniukams 013 atvelykis ligoniukams 015 atvelykis ligoniukams 004 atvelykis ligoniukams 016 atvelykis ligoniukams 041 atvelykis ligoniukams 029 atvelykis ligoniukams 019 atvelykis ligoniukams 045